Close
Nedajte sa obalamutiť reklamou a zistite, akú rýchlosť internetu skutočne potrebujete?

Nedajte sa obalamutiť reklamou a zistite, akú rýchlosť internetu skutočne potrebujete?

V dnešnej dobe na nás z každej strany útočia reklamy o tom, aký rýchly internet provideri vedia poskytnúť. Pre domáceho zákazníka je  veľakrát záhadou, akú rýchlosť internetu v skutočnosti potrebuje. Preto sme pripravili krátky článok, v ktorom veríme, že sa každý nájde.

Klasik

Užívateľ Klasik  využíva e-mail, prezerá webové stránky, prehráva si hudbu, sleduje videa  a sem tam skypuje. Pre takéhoto užívateľa je minimálna odporúčaná rýchlosť sťahovania 1Mbit/s. Pri výbere produktu treba mať na mysli, koľko zariadení sa bude pripájať na internet naraz – počítač, tablet alebo smart phone. A taktiež koľko členov s týmito zariadeniami domácnosť má.

Klasikovi  z našej ponuky odporúčame program Štart 10/1 Mbit/s, je vhodný  pre domácnosť s dvomi aktívnymi užívateľmi, ktorí majú pripojených viacero zariadení.

Milovník filmov a hudby

Oproti Klasikovi tento užívateľ často sťahuje väčšie objemy  súborov.  Rád sleduje najnovšie filmy a tak aj internetovému pripojeniu dáva viac zabrať. V prípade, že sa zároveň pripája viacero zariadení, prípadne má domácnosť viac členov, je vhodné pripojenie s rýchlosťou downloadu cca 20Mbit/s. Pre takéhoto užívateľa je nemenej dôležité  si poriadne preštudovať zmluvu s providerom. Niektorí poskytovatelia internetu  si totiž pojem neobmedzený vysvetľujú inak a v zmluve drobným písmom upozorňujú na limit, po ktorého prečerpaní zákazníkovi drasticky znížia rýchlosť pripojenia.

Milovníkovi filmov a hudby odporúčame z našej ponuku program Štandard  s rýchlosťou 30/3 Mbit/s.

Rodinka s tínedžermi

Ak máte doma tínedžera, a nebodaj aj viac kusov tohto milého a prispôsobivého stvorenia , viete, že život bez internetu preňho nemá cenu. Ak nie je na počítači, určite má v ruke aspoň smart phone, prípadne  tablet. Tínedžeri sťahujú všetko, čo im príde pod ruku. Hrajú online hry, chatujú , skypujú, pozerajú a uploadujú videá.  V prípade, že máte viacero aktívnych tínedžerov a chcete využívať internet  aj vy, či už ako užívateľ klasik alebo milovník filmov, určite siahnite po pripojení s rýchlosťou downloadu cca 35 Mbit/s

Taktiež si nezabudnite poriadne preštudovať zmluvu s providerom, aby ste v strede mesiaca nezápasili s nízkou rýchlosťou práve, keď budete potrebovať urgentne riešiť dôležité pracovné záležitosti. Rodinke s tínedžermi odporúčame z našej ponuku program Speed s rýchlosťou 80/3 Mbit/s.

Pri vyšších rýchlostiach si je dôležité uvedomiť aj obmedzenia wifi routra. Ten totiž vo všeobecnosti nie je schopný poskytnúť vyššiu rýchlosť, ako je 35 Mbit/s. Aby ste vedeli využiť aj vyššiu rýchlosť, je potrebné sa na internet pripájať aj inak, a to napríklad cez kábel.

Veríme, že vám tento článok pomôže vybrať si rýchlosť internetu, ktorá bude vyhovovať vašim  potrebám.  Ak si nie ste istý, neváhajte sa na nás obrátiť, radi vám poradíme na vnet@vnet.sk. Viac informácií o našich službách pre domácnosti nájdete na našom webe en.vnet.sk/na-doma.

1 comment

  1. Bral by som ten najlepší program, len je škoda že bývam v zapadákove (humenné) a pokrytie asi nemáte … Teraz sme štyria pripojený na 5Mbit/s int. prípojku a padá kedy sa mu zachce, hnus internet . Bolo by fajn bývať v civilizovanom meste, otvorili by sa mi nové možnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close